Oto najlepsze sposoby na szybkie spalenie kalorii

Szybka utrata wagi to dążenie wielu osób – nie tylko ze względów estetycznych, ale i aspektów zdrowotnych. Wysportowana sylwetka to bowiem gwarancja kondycji, sprawności i lepszego samopoczucia. Odchudzanie można skonsultować ze specjalistą, np. trenerem personalnym czy dietetykiem, ale istnieją też domowe sposoby, które umożliwiają szybkie spalanie kalorii, a co za tym idzie stopniową utratę wagi. Jak szybko spalić kalorie w domu? Podpowiadamy. 

Czy da się szybko spalać kalorie?

Odchudzanie powinno wiązać się z kilkoma ważnymi zasadami, które wprowadzone do codziennej rutyny dadzą pożądane rezultaty. Jak szybko może się to wydarzyć? Wszystko zależy od motywacji, przestrzegania diety i regularnych ćwiczeń, spalających kalorie. Wyeliminowanie z jadłospisu słodyczy, produktów z dużą ilością cukru, tłuszczu oraz gotowych, przetworzonych dań to sprawa podstawowa. Dostarczają one bowiem niepotrzebnych kalorii – rezygnacja z takich produktów to mniej kalorii do spalenia. Druga ważna kwestia to aktywność fizyczna – jak szybko spalać kalorie? Właśnie ćwicząc. Okazuje się, że szybkie spalanie kalorii to nie tylko godziny spędzone na intensywnym treningu na siłowni – da się je spalać także w domu, podczas prostych aktywności.

Jak szybko spalić kalorie w domu?

Wiele osób nie ma w domu specjalnego sprzętu do ćwiczeń jak piłki, gumy oporowe, ciężarki czy nawet skakanki, które znacznie ułatwiają proces utraty wagi i zachowania dobrej kondycji fizycznej. Jak spalić kalorie w taki wypadku? Okazuje się, że zwykłe domowe aktywności również umożliwiają szybkie spalanie. Zadania takie jak sprzątanie, prasowanie, układanie książek na regale czy ubrań w szafie, mycie naczyń i podłóg to aktywności, które pozwolą na utratę około 100 kalorii. Wszystko zależy jednak od czasu poświęcanego na takie obowiązki. Jest to więc połączenie pożytecznych zadań domowych ze spalaniem wagi. W domu można również ćwiczyć na własną rękę lub włączyć specjalny program, np. na platformie YouTube, w którym trenerzy przeprowadzą przez trening, motywując i udzielając wskazówek. Na pytanie co najszybciej spala kalorie można więc odpowiedzieć, że jest to ruch w każdej postaci.

Jak spalić 200 kcal?

Istnieje wiele sposobów na spalenie kalorii. Jak szybko spalić 200 kcal? Mogą to być np.: 50 minut tańca, 30 minut na siłowni – na rowerku lub bieżni, 45 minutowy spacer, np. do parku lub lasu, szczególnie jeżeli posiadamy psa i jest to codzienny obowiązek, 30 minut pływania na basenie czy ćwiczeń w grupie. Jak widać, nie jest to duże wyrzeczenie, szczególnie, że codzienna aktywność fizyczna jest wskazana wszystkim – dla zdrowia ciała i ducha. 

Jak spalić 400 kcal?

Logika wskazuje, że wystarczy podwoić czas aktywności wymienionych przy spalaniu 200 kalorii. Istnieje jednak znacznie więcej metod na szybkie spalanie. Jak spalić 400 kcal? Tym razem możemy postawić na bieganie – wystarczy 30-40 minut średnim tempem, dobrym sposobem jest także jazda na rowerze, szczególnie w lato – godzinna rekreacyjna wycieczka to jest to. Oczywiście różnego rodzaju ćwiczenia – aerobowe, siłowe, funkcjonalne czy wytrzymałościowe będą tutaj wskazane. 

Jak spalić 600 kcal?

Wiele osób zadaje sobie również pytanie jak spalić 600 kcal? Jest to z pewnością większe wyzwanie, ale również osiągalne dla większości osób, które decydują się na zmianę stylu życia i utratę wagi. Można np.: jeździć na rolkach lub łyżwach przed 45 minut, grać w tenisa przez ten sam czas, wybrać się na dłuższą pieszą wycieczkę (około dwugodzinną) lub wykonać dedykowany trening, który jest tak skonstruowany, by spalić właśnie 600 kalorii. Wiele z nich można wykonać w domu – wspólnie z trenerami z platformy YouTube. Dla początkujących może być to zbyt duży wysiłek, dlatego warto zacząć od prostszych zestawów ćwiczeń oraz krótszych aktywności, tak by się nie przeciążyć i nie zdemotywować.

Podsumowanie

 Jak najszybciej spalić kalorie? Spalanie kalorii zawsze powinno być odpowiedzialne i przemyślane. W codziennej rutynie warto zrezygnować m.in. z siedzącego trybu życia, byt dużych porcji posiłków, nocnego podjadania i słonych oraz słodkich przekąsek, ale też ze złych nawyków żywieniowych, takich jak głodzenie się. Każdego dnia powinniśmy również odpowiednio nawadniać organizm i dbać o odpowiednią ilość snu. Zdrowe nawyki wraz z aktywnościami i regularnymi ćwiczeniami pomogą w krótszym czasie osiągnąć wymarzoną, wysportowaną sylwetkę bez uszczerbku na zdrowiu, co ma tutaj ogromne znaczenie.

Sprawdź także