Functional shape

Zajęcia łączą w sobie zalety dynamiki i intensywności klasycznego treningu wzmacniającego z korzyściami jakie niosą ze sobą formy mentalne. Są swego rodzaju „pomostem” łączącym klasyczny fitness z formami Body & Mind. Trening funkcjonalny jest obecnie najbardziej popularnym nurtem zarówno w treningu grupowym jak i personalnym. Nie jest niczym odkrywczym, że coś, co zrobimy z pełnym zaangażowaniem i koncentracją przyniesie niewspółmiernie większy efektniż coś zrobione mechanicznie, bez specjalnej uwagi. 
Lekcja Functional Shape ukierunkowana jest na: kompleksowe wzmacnianie wszystkich grup mięśniowych bez ryzyka przyrostu masy mięśniowej, kształtowanie i wysmuklanie ciała, gubienie zbędnych kilogramów, zwiększenie ruchomości w stawach, poprawę koordynacji ruchowej, stabilizacji i równowagi. Functional Shape toświadoma praca nad swoim ciałem. Na zajęciach pracujemy nad wieloma grupami mięśni jednocześnie. Angażujemy mięśnie głębokie, które nie pracują na zwykłych zajęciach fitness. Korzystamy ze sprawdzonych ćwiczeń z Pilatesa, Jogi, BodyARTnadając im charakterystyczny dla fitnessu rytm. W treningu wykorzystujemy ciężar swojego ciała i sprzęt miękki (io-ball, easy ball, heavy ball, body ball, bosu, tubing, taśmy). Muzyka chilloutowa z wyraźnym bitem sprzyja koncentracji i nadaje rytm ćwiczeniom.

Dla kogo? Zajęcia kierujemy do wszystkich- głównie do osób, które od lat są klientami klubów fitness i szukają nowych wyzwań i większej świadomości ruchu. Trening spełnia oczekiwania każdego, dla kogo liczy się jakość i efekt, a kto nie odnajduje się na lekcjach zaawansowanych, gdzie tempo jest wysokie a obciążenia zbyt duże. Dla osób oczekujących innego klimatu zajęć niż na klasycznym aerobiku.