Bosu

Unikalne połączenie piłki i stepu. Doskonały i wszechstronny trening równowagi. 
BOSU idealnie nadaje się do ćwiczeń statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała, stabilizację tułowia oraz propriorecepcję (czucie głębokie). Może być stosowany w TRENINGU REKREACYJNYM, SPORTOWYM oraz w REHABILITACJI, w treningu GRUPOWYM jak i INDYWIDUALNYM. Trening z BOSU daje NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI. Można ćwiczyć na jednym, dwóch lub kilku urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. Wszystko to w dowolnym tempie, dowolnych pozycjach, zawsze atrakcyjnie i przede wszystkim BEZPIECZNIE. BOSU jest doskonałym SYMULATOREM RUCHÓW CHARAKTERYSTYCZNYCH DLA RÓŻNYCH DYSCYPLIN SPORTOWYCH, m.in. snowboardu, narciarstwa, boksu, tenisa. Właśnie dlatego, szereg czołowych amerykańskich teamów sportowych, m.in. Amerykańskie Towarzystwo Narciarskie i Snowboardowe, wykorzystuje BOSU w treningu sportowców. 
Dzięki unikalnej budowie amortyzuje siłę uderzenia, w momencie styku stopy z kopułą. 
BALANS I WYTRZYMAŁOŚĆ
Możesz spacerować, chodzić, biegać, skakać, w różnym tempie poprawiając swoją wydolność. Możesz wykonywać proste ćwiczenia lub sekwencje choreograficzne w rytm muzyki, a także wykonywać elementy treningu sportowego. Ćwiczenia na BOSU, poza dotlenieniem organizmu i korzyściami płynącymi z uprawiania sportu, dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. To nie tylko trening, ale przede wszystkim wspaniała zabawa.
BALANS I TRENING WZMACNIAJĄCY MIĘŚNIE
Poprzez wykonywanie statycznych i dynamicznych ćwiczeń wzmacniających możesz poprawić wytrzymałość oraz siłę mięśni całego ciała. Na BOSU możesz wykonywać ćwiczenia w różnych pozycjach i płaszczyznach i to z wykorzystaniem różnego sprzętu jak hantle, gumy, taśmy, sztangi. BOSU daje nieskończoną ilość modyfikacji. Nawet znane nam dotąd ćwiczenia przy zastosowaniu BOSU mają zupełnie inny wymiar.
RÓWNOWAGA I GIBKOŚĆ
Za pomocą BOSU możesz nie tylko się zmęczyć, ale i odpocząć, poprawiając gibkość ciała. Możesz przeprowadzić zarówno stretching aktywny, angażując mięśnie, jak również pasywny, wykorzystując siłę grawitacji. Stojąc, leżąc, klęcząc, opierając się na kopule lub platformie możesz aktywnie balansować ciałem w różnych kierunkach.
RÓWNOWAGA I NAPIĘCIE MIĘŚNI ŚRODKA
BOSU dzięki unikalnej sprężystej konstrukcji przyczynia się do zaangażowania znacznie większej liczby mięśni podczas treningu niż ma to miejsce w przypadku zastosowania innych tego typu urządzeń. Ćwiczenia na BOSU wymagają stałej kontroli i napięcia mięśni środka dla utrzymania równowagi, stad jak żaden inny sprzęt cudownie aktywizuje i wzmacnia tzw. core stability.

Dla kogo? Zajęcia BOSU kierujemy do wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, dla pragnących efektywnie spalać kalorie i wzmacniać mięśnie. Trening pozwalający na świadomą pracę nad swoim ciałem.