pilates dla kręgosłupa

Zajęcia profilaktyczne dla osób z problemami kręgosłupa, mające na celu wzmocnienie mięśni odpowiadających za prawidłową postawę ciała i uczące utrzymania jej na co dzień.
Nasz kręgosłup stworzony został do pełnienia funkcji podporowej, nośnej i ruchowej. Niestety, warunki życia współczesnego człowieka oddalają go od natury i niektóre ruchy ciała (np. rotacyjne) bywają ograniczane.
Generalnie, za dużo czasu w ciągu dnia spędzamy siedząc. Najczęściej pozostajemy w jednej ulubionej pozycji, co może powodować powolne przeciążanie struktur kręgosłupa, bądź wadliwe ustawienia ciała, a w konsekwencji dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa.
To, co szczególnie wyróżnia technikę Pilates, to angażowanie podczas ćwiczeń, głęboko położonych mięśni stabilizujących kręgosłup. Z czasem zauważymy, że po serii zajęć z instruktorem tej techniki, opuszczamy salę ćwiczeń wyprostowani, z nienaganną sylwetką. Mięśnie stają się smuklejsze, ruchy płynniejsze, a dolegliwości kręgosłupa odchodzą w zapomnienie.
Dla kogo? Dla osób prowadzących „siedzący” tryb życia, dla kobiet powracających do aktywności fizycznej po urodzeniu dziecka, dla wszystkich, którzy profilaktycznie chcą zadbać o swój kręgosłup.