Aqua

Woda jako środek terapeutyczny była stosowana od stuleci. Nikogo więc nie dziwi wykorzystanie jej jako środowiska do ćwiczeń. Aqua Fitness nadaje jednak ćwiczeniom tego typu zupełnie nowy wymiar. Wyjątkowe właściwości wody sprawiają, że jest to trening efektywny i bezpieczny zarazem, a przez to dostępny dla wszystkich. Zanurzenie w wodzie daje poczucie prywatności, podczas gdy nadal możemy cieszyć się treningiem w grupie. Ponadto Aqua Fitness to świetna zabawa. Ćwicząc w wodzie odciążamy kręgosłup, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Z drugiej strony mamy do pokonania opór wody i każdy ruch staje się dla organizmu sporym wysiłkiem.
Możliwość wykonywania ćwiczeń w zawieszeniu dodatkowo uruchamia do pracy o wiele więcej mięśni niż podczas tradycyjnych form na sali. Aqua Fitness redukuje tkankę tłuszczową, ujędrnia ciało, aktywnie przyczynia się do niwelowania cellulitu. Ponadto zwiększa ruchomość i zakres ruchu w stawach, elastyczność mięśni, ścięgien i więzadeł.

Dla kogo? Aqua Fitness jest polecany jako forma usprawniania dostępna dla wszystkich – również dla osób po operacjach, otyłych, starszych, cierpiących na artretyzm, osteoporozę, mających problemy z układem kostno-stawowym. W wodzie bez obaw mogą też ćwiczyć kobiety w ciąży.